City Handlowy

pobrany plik (1)Grupa Kapitałowa City Handlowy to dość popularny bank w Polsce powstały z połączenia Citibanku SA i Banku Handlowego w Warszawie w 2001 roku. Pierwotne pochodzenie amerykańskie grupy widać w jej działalności do dziś. Oczywiście bank ten sam określa się, jako bardzo profesjonalny i przyjazny dla klienta, jednak istnieją tam rozwiązania, które mogą zniechęcać. Jest to instytucja finansowa raczej dla klientów dobrze sytuowanych.

Bank ma bardzo dobre zaplecze technologiczne, był jednym z pierwszych, który wprowadził wpłatomaty. Oferta ich obejmuje wszystkie produkty bankowe, a także biuro Maklerskie. Bank ten charakteryzuje się dość wysokimi opłatami i marżami, jego specjalnością od początku były produkty kredytowe w postaci kart kredytowych i debetowych. Oprocentowanie ich było przez długi czas najwyższe na rynku, dopiero po ustawowym ograniczeniu odsetek nieznacznie spadło. City Handlowy ma wiele placówek stacjonarnych, ale znajdują się one głównie w dużych ośrodkach miejskich. Bank obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Za pomocą Fundacji Kronenbrga, bank wspiera edukacje i rozwój lokalnej społeczności, ochronę środowiska naturalnego czy promowanie wiedzy z zakresu ekonomii. Bank sprawia dobre wrażenie na pierwszy rzut oka, jednak po przeanalizowaniu wielu czynników wewnętrznych nie okazuje się być aż tak interesujący, jak przedstawiają to jego włodarze. City Handlowy prowadzi także obsługę poprzez kanały elektroniczne, takie jak internet i telefon.